top of page

Sunny Sunday

(Last But Not Last)

Pewnej słonecznej niedzieli w 2016 roku, w pewnej małej miejscowości w Polsce, w pewnym małym kościele miał miejsce bardzo dziwny ślub. To osobliwe wydarzenie zgromadziło żywych i umarłych, mieszając fikcję z rzeczywistością, a politykę ze snuciem bajek. W oparciu o prawdziwe wydarzenia libańscy twórcy Lina Majdalanie i Rabih Mroué badają sposób, w jaki hybrydowe, eklektyczne narracje i wyobrażenia pracują w obecnym dyskursie politycznym w Polsce, obserwując zarazem stojące za nimi mechanizmy społeczno-polityczne i interesy ekonomiczne.

 

Marta Keil i Grzegorz Reske zaprosili dwoje artystów do wspólnego przyjrzenia się afektom wytwarzanym i przetwarzanym przez współczesne narracje prawicowe i narodowościowe. Sięgając do owego zadziwiającego, niedzielnego wydarzenia, Last but not last opowiada o ostatnich wydarzeń w Polsce, dotykając przy tym kontekstu współczesnych zmian na scenie politycznej w Europie - i daleko poza nią.

 

Koncepcja, reżyseria, wykonanie:

Lina Majdalanie, Rabih Mroué 

Kuratorzy i dramaturdzy: 

Marta Keil, Grzegorz Reske (ResKeil)

Konsultacje kuratorskie:

Katarzyna Wielga

Rysunki:

Georges Khoury (Jad)

Specjalne podziękowania:

Denise Ackermann, Asa Horvitz, Agnieszka Jakimiak, Marta Jalowska, Łukasz Jaskuła, Joanna Krakowska, Jens-Dag Kemser, Andrzej Leder, Karolina Maciejaszek, Szymon Maliborski, Agnieszka Morawińska, Aleksandra Muzińska, Fredy Peccerelli, Krzysztof Pijarski, Marie Rault, Zuzanna Rudzińska-Bluszcz, Hazem Saghieh, Magda Staroszczyk, Ines Weizman i Forensic Architecture, Frauke Wetzel, Theresa Wünsch i wszyscy pracownicy instytucji koprodukujących spektakl. 

 

Produkcja: 

Instytut Sztuk Performatywnych, Warszawa,

Hellerau - European Center for the Arts, Drezno, 

Schauspiel Leipzig. Residenz, Lipsk

 

Premiera: 

20 marca 2020, Schauspiel Leipzig. Residenz in der Spinnerei, Lipsk, Niemcy

Kolejne pokazy:

21, 27, 28 marca, Schauspiel Leipzig. Residenz in der Spinnerei, Lipsk, Niemcy

4, 5, 6 czerwca, HELLERAU - Europejskie centrum sztuk, Drezno, Niemcy

Logo-Residenz_black_double_1-line.jpg
HE_Logo_klein_mit_Zusatz_schwarz_CMYK.pn
isp.jpg
bottom of page